Úvod Účinky l-carnitu

Účinky l-carnitu

SrdceL-carnitin má mnoho pozitivních účinků. Některé jsme si už uvedli. Nyní si je shrneme:

  • podpora výkonu a snižování únavy: Zlepšení fyzické výkonnosti není dokázáno vědecky, pokles únavy ano. Díky L-carnitinu se totiž snižuje tvorba kyseliny mléčné, která se vyplavuje do krve a svalů při námaze. Právě kvůli tomu se po sportu cítíme unaveni. L-carnitin je tedy vhodný pro regeneraci po zátěži.
  • oběhová soustava: Působí dobře na srdce a podporuje srdeční činnost. Srdce totiž používá tuky jako zdroj energie.
  • spalování tuků: L-carnitin přispívá ke spalování tuků. Díky tomu se využívá při hubnutí. Dokáže lépe spalovat tuky i při nárazovém použití. Lepší efekt je však při dlouhodobém užívání.
  • mužská potence: L-carnitin podporuje tvorbu i pohyblivost spermií.

Z dalších pozitivních účinků L-carnitinu si jmenujme lepší činnost jater, potlačení apatie, podpora mozkové činnosti, snižování cholesterolu, zlepšuje odbourávání glukózy z krve atd. L-carnitin je také vhodný pro vegetariány, kteří nepřijímají bílkoviny z masa, který je hlavním zdrojem L-carnitinu.


Diskuse (26 komentářů)

Paty, (08. 03. 2013 18:17) Reagovat
Myslím, že je úplně jedno, jakou značku si koupíte - většina značek z vás chce jen vytáhnout peníze - dívejte se spíš po obsahu L-Carnitinu!! Já kupuji v Rosmannovi 60 tablet za 60,- Kč, obsah tablety je 300mg L-Carnitinu, na trhu jsou tablety až s obsahem 1200mg, ale to už je zase dost. Dvě beru ráno na lačno a hodinu a půl před cvičením další dvě. A zabírá, vážně. Jsem z toho nadšená. Pokud se bere L-Carnitin v tekuté formě, stačí si ho vzít cca 15 minut před cvičením :-)) Jinak - návyku se nebojím. Jedná se o kyselinu, kterou produkuje náš organismus, nikoliv o lék ;-) jejím důsledkem je, že se Vám tělo zahřeje a tak začne více spalovat :-)
Ivana, (09. 04. 2013 06:14) Reagovat
Když to tak čtu, asi ho také zkusím. Pravidelně cvičím zhruba od začátku roku. Něco jsem zhubla, ale přijde mi, že to jde hodně pomalu. Potřebovala bych se zase trochu s váhou hnout.
Martina, (17. 04. 2013 12:55) Reagovat
Vždy, když člověk hubne, tak přijde doba, kdy se to zastaví. Pokud vydržíte, tak se to pravděpodobně zase rozjede. Ale ten L-carnitin není špatný nápad. Začala jsem s jarem (takže jsem byla dvakrát) běhat, a když tak čtu o carnitinu, docela bych to také chtěla touto cestou podpořit.
Linda, (14. 06. 2013 14:03) Reagovat
A to je ta doba, kdy já to zpravidla vzdám. Potřebovala bych shodit tak osm až dvanáct kilo. Vždy se mi podaří tak pět a pak se to zastaví a už to nejde. Možná bych také mohla l-carnitin vyzkoušet a zase trochu víc sportovat, ale do plavek už to nestihnu.:(
Nina, (10. 09. 2013 07:32) Reagovat
Před třemi lety jsem zhubla deset kilo za tři měsíce - od září do prosince a věřte, že i když člověk nezhubne do plavek, má z toho stejně velkou radost.:) Dlouho mi to nešlo a nakonec jsem zjistila, že to není tak těžké. Začala jsem cvičit a změnila jídelníček, ale ne nijak drasticky. Chce to jen vůli a odhodlání.
Kačka, (04. 11. 2013 15:10) Reagovat
Mě se docela daří teď. V září jsme byli s několika lidmi ještě na pozdní zahraniční dovolené a hrozně jsem se styděla za svou postavu v plavkách, tak jsem si řekla, že se do toho pořádně obuju a příští rok se už stydět nebudu. Mám fotku, kde jsem s kamarádkami v plavkách a na ní mám největší stehna, tak na ní občas pro motivaci kouknu a zatím to docela jde. Sice zatím tři kila, ale kdyby to tak šlo dál, tak v létě už budu naprosto spokojená.
Jane, (09. 01. 2014 12:49) Reagovat
Já jsem si hubnutí dala už tradičně jako novoroční předsevzetí. Jsem hrozná. Vždycky vydržím tak první čtyři měsíce. To i chodím poctivě 3 x týdně cvičit, jím dobře, pohybuju se a říkám si, jak je to fajn, že hubnu a dobře se cítím. Pak začnu porušovat. Nevykašlu se na to najednou, ale tak nějak postupně. No a na konci roku jsem tam, kde jsem byla na začátku. Tak snad to zlomím letos.:)
Pavlína, (11. 02. 2014 11:30) Reagovat
Já myslím, že to, co tady popisujete, je klasický průběh novoročních předsevzetí, obzvlášť hubnutí. Já to mám úplně stejně, takže snad se nám letos zadaří.
Marie, (10. 07. 2014 05:40) Reagovat
To zná asi hodně lidí. Já si zrovna teď říkám, že ta plavková sezóna přišla nějak brzy a já jsem se na ní opět nestačilo připravit, tj. zhubnout. Ale zase to neberu nějak tragicky. Léto si kvůli tomu kazit nebudu a snad se zadaří příští rok.
Lucie, (02. 02. 2015 06:33) Reagovat
Tak jsem se letos rozhodla pořádně se do toho obout a opravdu být se svou postavou spokojena, až přijde letní sezona. Začala jsem cvičit a dávám si pozor na jídelníček, ale přesto kila dolů nejdou. Zkusím ještě i-carnitin, snad to pomůže. Vůbec nevím, proč mi nejde zhubnout. Kamarádka mi říkala, že je lepší se na to podívat s výživovým poradcem, ale já si říkám, že to je zbytečné vyhazování peněz.
Marcela, (09. 10. 2015 11:00) Reagovat
S tím výživovým poradcem...Záleží, jakého si najdete. Jejich kvalita je různá. Někteří vám nutí jen nějaké přípravky, ze kterých mají peníze, ale kvalitní výživový poradce vám opravdu pomůže. Může i objevit příčinu, proč vám nejde hubnout - důvodů je hodně.
Rita, (29. 12. 2015 15:18) Reagovat
Já se teď v lednu chystám k výživovému poradci, ale pravda je, že také nevím, jak si vybrat, aby to nebyly jen vyhozené peníze. Myslela jsem si nejdříve, že se bez něho obejdu, ale i když si člověk všechno přečte, přeci jen je každý člověk individuální a myslím, že mě to bude i více motivovat hubnout.
Franeklin, (28. 11. 2018 18:47) Reagovat
Je to na 2 věci, víte.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © L-carnitin.cz
Kontakty